Práce v Německu přes agenturu má své výhody


Práce v Německu přes agenturu je běžná forma spolupráce, která se osvědčila nejenom zaměstnavatelům, ale i zaměstnancům. Bohužel v České republice mají personální agentury špatnou pověst. Pokud mluvíme o agenturním zaměstnání, mnozí si představí práci u pásu pro levnou pracovní sílu z východu, která pracuje za nejnižší možnou mzdu. V Německu ovšem práce přes agenturu není žádná ostuda. 

Jaké jsou výhody práce přes agenturu?

  • Máte k dispozici nabídky, na které byste sami nenarazili
  • Vyjednání výhodnější podmínek
  • Podpora při řešení pracovněprávních záležitostí
  • V případě potřeby rychlé sehnání nového pracovního místa
  • Zprostředkování komunikace se zaměstnavatelem

Co vlastně znamená práce přes agenturu?

Pracovní agentura je prostředníkem mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem. Firmy poptávají služby personálních agentur pro rychlé zajištění vhodných pracovníků. Pro zaměstnance jsou služby personálních agentur bezplatné.

Práci v Německu přes agenturu nalezlo již tisíce Čechů, a často pod ní pracují dlouhodobě. Důvodem většinou je složité přijímací řízení, které mohou být pro zahraniční pracovníky komplikované. Více nám prozradil Dalibor v rozhovoru: Zkušenosti s životem a prací v Německu, který pod německou personální agenturou pracuje více než 7 let.

Práce v Německu

Mýty o práci v Německu pod agenturou

1. Pokud budu pracovat pod agenturou, dostanu málo peněz.

Věděli jste, že personální agentury mohou mít se zaměstnavateli nasmlouvané mnohem lepší podmínky, kterých byste sami nedosáhli? V častých případech, pokud se ucházíte o pracovní pozici jako jednotlivec, je nabízena zahraničním pracovníkům minimální mzda. Naše agentura nabízí nástupní plat od 2200 – 2500 EUR čistého měsíčně, což je často vyšší plat, než kterého dosáhnou kmenoví zaměstnanci. 

2. Agentura mi strhává peníze ze mzdy.

Německé firmy pověřují personální agentury k sehnání vhodných zaměstnanců. Pro agenturu je tedy zákazník daná firma, která platí za jejich služby. Rozhodně to nejste vy, jako zaměstnanec. Pro vás, jako zaměstnance, jsou služby agentury bezplatné. Pro firmy je výhodné shánět zaměstnance prostřednictvím agentur. V Německu si mnohem více zakládají na byrokracii než u nás, a tím jsou výběrové řízení zdlouhavé a nákladné. Pokud daná firma nemá kapacity a nechce plýtvat časem, jsou pro ni agenturní služby nejlepší volbou.

3. Práce pod agenturou znamená pendlování mezi různými zaměstnavateli.

To, že vám agentura práci zprostředkuje neznamená, že si s vámi může dělat co chce. Vy si vybíráte svého budoucího zaměstnavatele. Pokud dosáhnete vzájemné spokojenosti, není žádný důvod, abyste své pracovní místo měnili.

4. Jedná se pouze o krátkodobou práci.

 V Čechách převažují agentury, které zprostředkovávají firmám pouze dočasnou pracovní sílu na zkrácený úvazek či brigádu. Není však pravda, že přes agenturu nelze sehnat stálý pracovní úvazek na hlavní pracovní poměr. Podívejte se na naše nabídky na práci v Německu a přesvědčte se sami.

5. Pracovní agentura mi k ničemu není. 

V častých případech německé společnosti přenechávají hledání nových uchazečů personálním agenturám, jelikož je to pro ně efektivnější řešení. Z tohoto důvodu se nemusíte o některých pracovních nabídkách vůbec dozvědět. Navíc pokud neovládáte německý jazyk naprosto perfektně, můžete občas narazit na komunikační bariéru. I v tomto případě vám může agentura pomoci, jelikož je s vaším zaměstnavatelem v kontaktu, a mnohé záležitosti vyřizuje za vás. Mnozí uchazeči však mají o práci v Německu očekávání, že pokud pracují pres agenturu, nemusí vůbec umět německy. Tak to samozřejmě není. 

Nevěřte tedy všemu, co se o personálních agenturách říká. My jsme pro vás partner, který vás podrží v každé situaci. Pokud  máte o práci v Německu přes agenturu zájem, neváhejte nás kontaktovat.