Za kolik bydlí Češi v Německu? Víme, jaký nájem zaplatíte v Německu


Pokud cestujete za prací do Německa, postupně zjistíte, že denní dojíždění není zrovna nejlepší volba. Pokud jste navíc za prací hlouběji v Bavorsku, jako třeba v Norimberku nebo v Mnichově, už je každodenní dojíždění prakticky nereálné. Je tedy na čase se podívat po nějakém bytě.

Výše nájmů v Německu je podobně jako u nás závislá na věcech: lokalitě, lokalitě a opět lokalitě. Nejžádanější je v současnosti Mnichov, kde pořídíte pronájem malého bytu v širším centru Mnichova kolem 1 000 až 1 500 Euro za měsíc. Na třipokojový byt v centru Mnichova je pak potřeba počítat minimálně 2 200 EUR. Nájmy stále rostou. Pak stojí za úvahu i menší a neméně atraktivní města jako Passau nebo třeba Norimberk. Byt v Norimberku pořídíte už jen za 400 až 600 EUR. V Passau již pak třeba kolem 360 až 540 EUR v návaznosti na velikost bytu.

Pokud chcete maximalizovat výdělek a nepotřebujete za každou cenu žít ve městě, Německo je země s jedním z nejhustších zalidnění v Evropě. Takže i na okraji velkých městských aglomerací budete stále brát super mzdu kolem 2 500 EUR měsíčně a bydlet za cenu kolem 400 až 600 Eur. Právě v tom je práce v Bavorsku skvělá. V případě využití naší nabídky práce a současně i ubytování jste pak někde kolem 2 100 EUR čistého měsíčně a výdajů zhruba 400 EUR za bydlení včetně internetu.

Právě hledáme svářeče do Německa a CNC obráběče.

Tipy, kde hledat nabídky bydlení v Německu

Vybrali jsme pro vás několik portálů, které vám zodpovědí často kladenou otázku. Kde si mám najít pronájem bytu v Německu? Níže zmíněné stránky vám pomůžou snadno a rychle vyhledat cenově dostupné ubytování v německých městech i na vesnicích.

Immobilo.de – z našeho pohledu jeden z nejlepších portálů, co se množství nabídek i cen pronájmů
týče, není problém zde sehnat bydlení i v menších městech
Immobilienscout24.de – také poměrně velké množství nabídek, ceny od zhruba 200 EUR
Immowelt.de – méně nabídek, spíše lépe vybavené byty
WG-gesucht.de – velké množství nabídek, obsahuje ale i často nechtěné nabídky sdíleného bydlení

Pokud byste rádi hledali ubytování i jinde než na námi vybraných portálech, určitě stojí za zkoušku také vyhledání nabídkové skupiny (pro cílové město) na Facebooku. Například pro vyhledání ubytování v Pasově zadejte: „wohnungssuche Passau“ (hledám byt Pasov) nebo „mieten & vermieten Passau“ (nájem a pronájem Pasov).

Jaké další náklady jsou spojené s nájmy v Německu?

Pojďme se ještě podívat na další náklady, které jsou s nájmem v Německu spojené:

  • Internet + pevná linka: 30 EUR (v případě našeho ubytování je v ceně)
  • Topení 150 EUR (v případě našeho ubytování je opět v ceně)
  • Jídlo cca 100 EUR měsíčně dle náročnosti. Jídle je však výrazně kvalitnější, než v ČR.