Práce pro svářeče v Německu


Chtěli byste zkusit štěstí v zahraničí? Rozhodli jste se pro práci v Německu jako svářeč, ale nevíte, kde začít? Sepsali jsme pro vás praktické informace o práci v Německu pro kvalifikované uchazeče, kteří mají zájem pracovat ve svém oboru.

OBSAH:

 • Proč je práce v Německu pro svářeče výhodná?
 • Kolik si v Německu vydělá svářeč?
 • V jaké lokalitě práci hledat?
 • Němčina je i pro svářeče důležitá
 • Práce pod agenturou nebo bez ní?

Strojní průmysl je na vzestupu a poptávka po kvalifikované pracovní síle je vysoká. Pozice svářeče patří mezi nejčastěji poptávané pozice od průmyslových firem. Díky tomu jsou aktuálně pracovní podmínky a platy pro svářeče v Německu velice příznivé a je ten nejlepší čas na hledání práce. 

Proč je práce v Německu pro svářeče výhodná?

 • Několikanásobně vyšší mzda
 • Lepší pracovní podmínky
 • Vyšší životní úroveň
 • Zlepšení německého jazyka
 • Cenné zkušenosti a praxe do budoucna
 • Uznání českých norem a certifikátů

Zruční svářeči, pro které je jejich řemeslo vášní, si v Německou mohou vydělat až trojnásobně vyšší plat než v České republice.

Kolik si v Německu vydělá svářeč?

Platy v Německu se obecně pohybují až trojnásobně výše než u nás. Není divu, že k našemu západnímu sousedovi odjíždí pracovat tisíce Čechů. Plat Svářeče v Německu začíná od 2 200 – 2500 EUR čistého měsíčně.  Výše platu se samozřejmě odvíjí od zkušeností v oboru, vaší praxe a zručnosti.  Pokud vás zajímají další podrobnosti ohledně německé mzdy, a rozdíly mezi českou a německou mzdou v různých oborech, přečtěte si také článek: Kolik si vyděláte za práci v Německu?

V jaké lokalitě práci hledat?

Dalším faktorem, který ovlivňuje výši mzdy je lokalita. Stejně jako je tomu u nás, výše mezd v Německu se liší v jednotlivých krajích. Zlaté české ručičky už dávno ví, že práce v Německu je výhodná, a nejvyhledávanější variantou je práce v pohraničí. V blízkosti hranic obecně firmy nemají o svářeče nouzi a za práci často nabízí poměrně nízké platy. Pokud se ovšem podíváme na platové nabídky o kousek dál do Bavorska tak zjistíme, že se částky ohybují až 1500 EUR výše. Mnoho firem shání zručné svářeče v okolí měst Norimberk, Mnichov či Frankfurt nad Mohanem. Podívejte se jaké jsou nabídky Práce v Bavorsku.

Němčina je i pro svářeče důležitá

Pro většinu kvalifikovaných pozic je znalost jazyka nezbytnou dovedností. Nemusíte se obávat, požadavky na úroveň němčiny nejsou přísné. Základem je se dorozumět, i když třeba jen lámaně. Již při telefonátu s personalistou budete moci prokázat, že jste schopni odpovědět na základní otázky a nemáte větší problémy pochopit téma rozhovoru. Nezbytností je naučit se odborná německá slovíčka, která souvisí se svářečskou pozicí. V začátcích vám to pomůže v pracovním procesu. Postupem času se vaše němčina zlepší na vyšší komunikativní úroveň a už vám jazyk nebude dělat žádné problémy. 

Práce pod agenturou nebo bez ní?

Často pokládaná otázka zní, zda je lepší pracovat v Německu přes agenturu nebo na vlastní pěst. Obě varianty mají rozhodně své pro a proti. Záleží samozřejmě jen na vás, která možnost je pro vás lákavější a na kterou se více cítíte. V případě, že byste si chtěli najít práci v německé firmě sami, musíte počítat s poměrně složitým procesem, který vás bude stát více času a námahy. Musíte si být jistí, že úroveň vaší němčiny je na takové úrovni, že vám nebude dělat žádný problém se zaměstnavatelem domluvit na všech potřebných podrobnostech a podmínek pracovní smlouvy. Navíc se často stává, že pro pro uchazeče ze zahraničí je složitější práci získat, jelikož německé firmy preferují spolupráci s agenturami.

Pokud nejste zrovna dobrodruh a máte raději sázku na jistotu, obraťte se na personální agenturu. Pracovat pod agenturou v Německu není žádná ostuda. V zahraničí pod pracovními agenturami pracuje mnoho spokojených Čechů, navíc svářeči jsou ceněné pozice, pro které je mnoho nabídek. Agentura vám pomůže sehnat zaměstnavatele, se kterým budete spokojeni, a zároveň se postará o nezbytné byrokratické náležitosti. 

 Pracovní agentura je pro vás partner, který vás podrží v případě nouze, a díky budou pro vás začátky v zahraničí jednoduší. 

Proč pracovat v Německu pod agenturou?

 • Máte se na koho obrátit v případě potřeby
 • Možnost vyjednání výhodnějších podmínek
 • Zajištění německé smlouvy a veškeré dokumentace
 • Možnost ubytování v blízkosti zaměstnání

Pokud máte o práci v Německu zájem a nevíte kde začít, obraťte se na nás. Již jsme našli práci v Německu tisícům kvalifikovaným uchazečům.