Proč nepracovat v Německu přímo za hranicemi


Hodně Čechů hledá práci v Německu přímo za hranicemi. Je to blízko českým hranicím a městům jako Aš, Cheb, Železná ruda, Tachov nebo Mariánské Lázně. Práce za hranicemi má však i mnohá úskalí, o kterých každý neví.

Každý by chtěl pracovat za německou pracovní mzdu a mít přitom české náklady. Tahle varianta je možná právě v případě, že si najdete práci v Německu přímo za hranicemi. Jedná se však o jednu z nejžádanějších variant práce v Německu a tak je blízko česko-německým hranicím vysoká konkurence zaměstnanců na pracovním trhu. Němečtí zaměstnavatelé pak nejsou motivováni dávat obvyklou mzdu a můžete tak  přijít i o řadu dalších výhod, na které byste měli jinak nárok. Velmi častá je i práce za německou minimální mzdu.

Lepé je dál v Bavorsku

Mnohem lepší variantou je práce v Bavorsku, blízko městům Norimberk, Mnichov nebo Frankfurt nad Mohanem. Právě mezi těmito městy totiž najdete jedny z vůbec nejvyšších mezd od 2 100 do 2800 EUR čistého měsíčně. Oproti pohraničí si můžete přilepšit až o 1 500 Euro, což je výrazný rozdíl. Nájem jednopokojového bytu se pohybuje v rozumném rozsahu 350 až 800 Euro podle lokality. Přitom doma jste stále za 3 hodiny cesty po kvalitních německých dálnicích. Každý týden takto dojíždí do Německa desítky tisíc Čechů a stejně tak desítky tisíc Poláků.

Kde hledat práci v Bavorsku?

Vyberte si práci v Německu, která bude odpovídat vašim představám a schopnostem. V současné době nabízíme pozice primárně právě v Bavorsku a to především na strojařské pozice CNC frézař, CNC obráběč, svářeč nebo automechanik.