Chcete pracovat v Německu? Takhle by měl vypadat váš německý životopis. Stáhněte si vzor.


Během našeho fungování jsme pomohli tisícům uchazečům se zorientováním se na německém pracovním trhu. Díky pravidelné komunikaci s německými personálními agenturami víme, jaké informace vyžadují v životopisech. Rozhodně neplatí zkušenost z ČR, kde na pozice jako skladník nebo seřizovač často ani životopis nepotřebujete.

Než vás najme německá firma, chce o vás vědět všechny důležité informace, které ji usnadní rozhodování, zdali najímá toho správného, který udělá svou práci kvalitně a rychle. Naprosto všichni v Německu jsou zvyklí na strukturovaný životopis.

Jak by měl vypadat strukturovaný životopis pro práci v Německu?

Začneme tím prvním a hlavním – posílejte vždy životopis v Němčině. Nemá smysl posílat český životopis. Jen ve vzácných případech Vás bude pro práci v Německu vybírat Čech. Nejčastěji to je rodilý Němec. Takže vždy životopis v Němčině.

Snažte se v životopisu sami sebe prodat. Ukažte své zkušenosti a schopnosti. Do životopisu se vypište svoji historii od střední školy. Stejně jako můžete vidět v našem vzoru německého životopisu. Ideálně pak u každého zaměstnavatele, co jste na dané pozici dělal(a). Pokud jste řemeslník nebo svářeč a chcete mít větší pravděpodobnosti, že si najdete práci v Německu, uveďte fotografie své práce. Stačí třeba jen 3 fotografie. V případě svářeče může jít o dlouhé sváry, svařování specifických záležitostí nebo na co jste jako svářeč hrdý.

Pojďme si to shrnout, co doplníte do našeho vzoru německého životopisu

Pokud jste tedy například svářeč. Váš německý životopis by měl určitě obsahovat:

  • Jméno a přijmení
  • Vzdělání (minimálně svářečský průkaz)
  • Zkušenosti
  • V ideálním případě pak i fotografie svárů a specifických zakázek, které jste realizovali.

Stáhněte si vzorový německý životopis, který si můžete rovnou upravit.