Aktuální situace s prací v Německu

německé firmy mají o zahraniční pracovníky zájem


Po několika měsíců nejistoty, uzavřených hranic, kontrol a omezení pohybu přes státní hranice se situace pomalu vrací do normálu. Krize vyvolaná koronavirem se strojního průmyslu v Německu téměř nedotkla a němečtí zaměstnavatelé mají stále větší zájem o pracovníky z Čech.

Překazil vám koronavirus plány ohledně práce v Německu?

Od 15. června 2020 byla zrušena omezení z české i německé strany a pendleři mohou opět volně dojíždět do práce. Již není zapotřebí prokazovat se negativním testem na Covid 19 ani dodržovat čtrnáctidenní karanténu. Během koronaviru, kdy byly státní hranice uzavřeny, byla situace komplikovaná pro všechny Čechy pracující v Německu. Během této doby bylo i téměř nemožné začít pracovat v Německu či hledat lepší pracovní příležitosti. To se ovšem teď změnilo!

Mnoho volných pracovních pozic, stačí si jen vybrat

U nás si můžete vybrat z pestré škály nabídek na práci v Německu. Mnoho nabídek jsou technické pozice ze strojního průmyslu, jako například svářeč, obsluha CNC či elektrikář. Často ovšem od našich zahraničních partnerů dostáváme pracovní nabídky pro řidiče kamionu, truhláře, pokrývače a další. Pozice se často nachází ve spolkové zemi Bavorko, ale i po celém Německu. Pro ty, co nechtějí denně dojíždět z Čech máme možnost zajištění ubytování v blízkosti práce.

Pro české pracovníky zajišťujeme pouze férové nabídky

Spolupracujeme s německými personálními agenturami, které předem pečlivě prověřujeme. Díky dlouhodobé spolupráci získáváme nejvýhodnější pracovní nabídky mezi prvními. Jelikož je v Německu práce pod personální agenturou běžný druh spolupráce, na některé pracovní nabídky bys sám nenarazil. Vyber si z inzerovaných pozic na našem webu, nebo nám můžeš napsat o jakou pozici bys měl zájem, agentura ti práci v Německu rozhodně najde.

Zájemcům o práci v Německu nabízíme:

  • Férový plat od 2200 EUR čistého měsíčně
  • Německou smlouvu na HPP včetně všech zaměstnaneckých výhod
  • Proplácení přesčasů a možnost vyplácení týdenních záloh
  • 5 týdnů garantované dovolené
  • Zajišťujeme slušné ubytování v blízkosti práce nebo příspěvek na dopravu

Co pro práci v Německu potřebuji?

Rozhodně znalost němčiny. Bohužel se bez jazyka v zahraničí neobejdete a je nezbytné se dokázat v práci domluvit. Postačí ovšem i lámaná úroveň, takže oprašte základní slovíčka a fráze a napište nám. Hledáme samostatné, spolehlivé a zodpovědné pracovníky, kteří mají rádi svou práci a odvádí ji, co nejlépe mohou. Německé firmy dokážou dobře odvedenou práci náležitě odměnit!